Festiwal piosenki przyrodniczej

30 marca w Młodzieżowym Domu Kultury we Włodawie odbędzie się Festiwal Piosenki Przyrodniczej. Uczestniczyć w nim mogą dzieci z całej Polski, w przedziale wiekowym od 7 do 16 lat.

Celem imprezy jest rozpowszechnianie wartości przyrodniczych i kształtowanie postawy ekologicznej wśród najmłodszych. Pierwsza część imprezy to przesłuchania, na które zgłaszać się mogą małoletni artyści z całej Polski, zrzeszeni w zespołach lub solo. Wszyscy zostaną podzieleni według kategorii wiekowych: I 7-10 lat, II 11-13 lat i III 14-16 lat. Każdy uczestnik będzie musiał zaśpiewać dwie piosenki o tematyce przyrodniczej. Najlepsze wykonania zostaną nagrodzone i laureaci przejdą do drugiego etapu konkursu.
– Festiwal organizujemy już od kilku lat. W ubiegłym roku wzięło w nim udział około 200 osób – mówi pomysłodawca konkursu Iwona Szwaj. – Chcemy pomóc młodym, utalentowanym artystom w zaprezentowaniu swoich umiejętności na scenie, a przy okazji promować walory przyrodnicze naszego regionu.
Impreza odbędzie się pod patronatem burmistrza Włodawy i starosty powiatu włodawskiego.
Zgłoszenia do festiwalu należy przesyłać do 15 marca, na adres: ul. Z. Sierpińskiego 4, 22-200 Włodawa lub elektronicznie: sp3.wlodawa@o2.pl. Szczegółowe informacje na stronie: www.mdk.wlodawa.pl (sr)