Festyn na cztery łapy

Chełmska Straż Ochrony Zwierząt zaprasza 30 września na festyn pod hasłem „Tacy sami” z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Będzie to świetna okazja, by wesprzeć czworonożnych podopiecznych Straży.

Organizatorzy zapraszają na godz. 10 na pl. Łuczkowskiego, gdyż stamtąd przejdą paradą na miejsce imprezy, czyli chełmski deptak. W programie festynu znajdzie się wiele atrakcji nie tylko dla miłośników zwierząt. Będą m.in.: występy zespołów: Cykady z Wólki Okopskiej, Lubawa i Opalinka z Ukrainy i loteria fantowa.
Weterynarz Artur Chełmski zaprasza tego dnia na akcję „Azor, wciągnij brzuch”, czyli rozmowy na temat diety zwierzaków i możliwość sprawdzenia ich wagi, a behawiorystka Ewa Jabłońska na wykład o komunikacji ze zwierzętami. W programie także kącik literacki, czyli prezentacja literatury dotyczącej spraw zwierząt: diety, wychowania, komunikacji. Festyn zakończy się o godz. 13.
Tradycyjnie odbędzie się zbiórka darów dla podopiecznych Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt. Mile widziane są: karmy mokra i sucha, żwirek, koce, kołdry, legowiska, kuwety, drapaki, środki czystości, różnego rodzaju akcesoria. (mg)