Festyn rodzinny w PM 2

Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie świętowało swoje 10. urodziny. Uroczystego otwarcia festynu dokonał burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński z dyrektor PM 2 Danutą Kloc.

Impreza współfinansowana była przez Urząd Miejski we Włodawie z funduszy MKPiRPA. Atrakcji nie brakowało. Były angielskie zabawy, akrobacje baniek mydlanych, dmuchany plac zabaw, pokazy służb mundurowych m.in. włodawskiej policji i straży pożarnej oraz pokaz tresury psa służby więziennej. Podczas festynu można było również skorzystać z przejażdżki konnej w siodle. Impreza miała charakter rekreacyjno-profilaktyczny, stąd obecność stoiska Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włodawie, gdzie można było zasięgnąć szczegółowych informacji na temat profilaktyki uzależnień, bezpiecznego korzystania z urządzeń bezprzewodowych oraz szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej.

Dużym powodzeniem na tym stoisku cieszyły się alkogogle, które miały za zadanie uświadomić dorosłym niebezpieczeństwo i ryzyko prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Organizatorzy nie zapomnieli także o atrakcjach dla ciała. Był stragan owocowo-warzywny, stoisko z goframi przygotowanymi przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie oraz podwieczorek z angielską herbatką i ciasteczkami. (a)