Finały OOM we Włodawie

We Włodawie odbyła się 26 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym. W hali Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie prawie dwustu zapaśników z całej Polski walczyło w kilku kategoriach wagowych.

Ceremonia otwarcia zgromadziła nie tylko zapaśników, sędziów i trenerów, ale również przedstawicieli władzy. Obecni byli m.in. burmistrz Wiesław Muszyński i wicestarosta Tomasz Korzeniewski, posłowie Monika Pawłowska i Krzysztof Grabczuk. Walkom przyglądał się też wicemistrz olimpijski Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

Niestety dwaj jedyni startujący zawodnicy MLUKS Zapasy Włodawa – Kacper Kudła (waga do 60 kg) i Damian Zdunek (do 45 kg) odpadli z walk o medale już w pierwszej rundzie. Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii: do 45 kg – Wojciech Urban (WLKS Nowe Iganie), do 48 kg – Andrzej Górecki (Ulks Gryf), do 51 kg – Rafał Szewc (KS Lotnik), do 55 kg – Dominik Jagusz (ZKS), do 60 kg – Bartosz Sołtys (WKS Śląsk), do 65 kg – Krystian Krupiński (LKS Orzeł), do 71 kg – Dominik Mytkowski (ZKS), do 80 kg – Jakub Krawicki (WKS Śląsk), do 92 kg – Kacper Śledź (UKS Technik), do 110 kg – Norbert Przybylski (Wiking Wolin).

Mimo braku osiągnięć sportowych, włodawskie finały OOM, odniosły sukces organizacyjny. Prezes MLUKS Zapasy Włodawa, Sławomir Kazuro, po imprezie, na portalu społecznościowym zamieścił taki oto wpis: – Chciałbym bardzo podziękować zawodnikom i młodzieży z włodawskiego klubu za pomoc w przygotowaniu i organizacji zawodów.

Bardzo dziękuję również burmistrzowi – Wiesławowi Muszyńskiemu oraz wicestaroscie Tomaszowi Korzeniewskiemu, wszystkim radnym miasta Włodawa za współpracę w organizacji Olimpiady, dziękuję właścicielom Ośrodka Wypoczynkowego „Cwał” za przygotowanie bankietu, dyrektorowi SP 3 we Włodawie – Januszowi Kornelukowi i całej jego załodze za przygotowanie posiłków i możliwości skorzystania z hali sportowej.

W szczególności na podziękowania zasługuje trener włodawskiej sekcji zapasów oraz trener kadry wojewódzkiej – Robert Lenart, za walkę i siłę w dążeniu do doprowadzenia organizacji zawodów tej rangi we Włodawie. Jak stwierdził zarząd Polskiego Związku Zapaśniczego, zawody te były przygotowane na najwyższym poziomie. Ponadto dziękuję naszym trenerom: Jackowi Chęciowi i Arkadiuszowi Wolińskiemu za owocną współpracę w przygotowaniu zawodników i zawodów.(k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here