Fotoniacy błysnęli w Czechach

Aż pięć medali wywalczył Klub Tańca Nowoczesnego „Foton” działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie na Międzynarodowym Festiwalu „Hronowskie Jablicko”.

Jury tego konkursu nie miało łatwego zadania. Na festiwalu rozgrywanym w Czechach w dniach 25-27 maja tancerze z Europy zaprezentowali ponad sto pokazów tanecznych. Polskę reprezentował chełmski Klub Tańca Nowoczesnego „Foton” pod kierunkiem Joanny Wilkołaskiej.

– Pomimo ogromnej konkurencji grupa seniorska „Foton” była wielokrotnie laureatem tej imprezy. Również juniorzy, działający pod hasłem „Mały Foton”, wywalczyli w ubiegłym roku miejsca na podium – wspominają trenerzy.

A jak poszło im w tym roku? Fotoniacy wywalczyli dwa srebrne medale: w kategorii formacje disco dance juniorzy za choreografię „Filharmonia” (formacja „Mały Foton”) i w kategorii wolny taniec seniorzy za choreografię Respect („Mini Foton”) oraz trzy brązowe: w kategorii show dance juniorzy za choreografię „Lalki” („Mały foton”), w kategorii wolny taniec za debiutancki pokaz „Candyman” oraz w kategorii show dance seniorzy za choreografię „Dwa światy” („Mini foton”).

Wyjazd na festiwal był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta, za które rodzice i tancerze bardzo dziękują. (mg)