Fotowoltaika odpowiedzią na rosnące ceny energii elektrycznej? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić!

Eksperci nie mają złudzeń, że w przyszłym roku czeka nas podwyżka rachunków za prąd nawet o 30%-50%. Właśnie, dlatego coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w instalację fotowoltaiczną. To rozwiązanie, które może okazać się skuteczną odpowiedzią na rosnące ceny energii elektrycznej.

Realna alternatywa

Coraz więcej osób dostrzega alternatywę dla rosnących cen prądu w energii słonecznej. Inwestycja w instalację zwraca się już w kilka lat, a jej bezawaryjne działanie szacuje się nawet na kilkadziesiąt.

Dzięki przekazywaniu nadwyżek energii pozyskanej dzięki słońcu do sieci publicznej otrzymujemy również niższe rachunki za standardowy prąd. Technologia ta jest z powodzeniem używana już od kilkudziesięciu lat w krajach zachodnich  w związku, z czym jej cena znacząco spadła na przestrzeni tego czasu.

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić

Firmy specjalizujące się w produkcji i montażu instalacji fotowoltaicznych nierzadko oferują skorzystanie z kalkulatorów, które w kompleksowy sposób pomagają wyliczyć, w jakim czasie inwestycja zwróci się, oraz ile na niej zaoszczędzimy. Jednym z polecanych przez ekspertów jest kalkulator firmy HEWALEX, który pozwala na szybkie i intuicyjne sprawdzenie tych informacji w trybie on-line.

Postaw na kompleksowość

HEWALEX oferuje również system OPTI-ENER, który wpływa kompleksowo na zmniejszenie wysokości rachunków za prąd. Umożliwia bowiem zagospodarowywanie nadwyżek energii z instalacji PV, kontrolę zużycia prądu w domu oraz jego jakości, a także automatyczną pracę oraz  zdalne włączanie i wyłączanie urządzeń elektrycznych w domu.

System zapewnia także podgląd działania całego systemu w domu w trybie on-line. Informacje pozyskane dzięki niemu mogą także pomóc w podjęciu decyzji o zmianie taryfy zakupu energii. Co ważne, system OPTI-ENER pasuje do instalacji fotowoltaicznej każdego producenta. Można go zastosować także do już istniejących instalacji, dla zwiększenia jej opłacalności.

Fotowoltaika skuteczną odpowiedzią na rosnące ceny prądu

Fotowoltaika, to realna i ekologiczna alternatywa dla coraz wyższych rachunków, która dzięki słońcu dostarcza darmowy prąd dla domu. Inwestycja ta zwraca się już w kilka lat, a w połączeniu z systemem, który kompleksowo pomaga zmniejszać zużycie energii elektrycznej, pozwala na jeszcze większe oszczędności w krótszym czasie.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here