Gang pod sąd. Jest akt oskarżenia

Hrubieszowska mafia przemytnicza działała na terenie powiatu chełmskiego. To stąd nielegalny towar z Ukrainy transportowany był dalej, w głąb Polski. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli u jednego z członków gangu kokainę. U niektórych – dowody na inne przestępstwa.

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął właśnie akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się szmuglowaniem papierosów z Ukrainy. Śledztwo Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w tej sprawie prowadzone było pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie i trwało blisko dwa lata.

Jak wynika z ustaleń, nielegalny towar przerzucany był przez rzekę graniczną Bug na teren powiatu chełmskiego. Znad brzegu owinięte czarną folią kartony były odbierane i transportowane dalej – rozprowadzane po terytorium województwa lubelskiego i łódzkiego.

– Aktem oskarżenia zostało objętych 10 osób, z których 6 działało w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Z ustaleń śledztwa wynikało, że jej poszczególni członkowie mieli ściśle określone zadania. Kierujący grupą był odpowiedzialny za nadzór nad nielegalnym przemytem z Ukrainy bezpośrednio na granicy.

Natomiast kolejna z osób była łącznikiem pomiędzy nim a odbiorcą, który zajmował się z kolei rozprowadzaniem kontrabandy w głąb Polski. Podczas przeszukania u jednego z podejrzanych ujawniono substancję narkotyczną. Jak się okazało po zbadaniu substancji przez Laboratorium Kryminalistyczne KGSG, była to kokaina. Od podejrzanych zabezpieczono także mienie o łącznej wartości ponad 127 tysięcy złotych.

W stosunku do 5 osób Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG. – Ustalenia poczynione w trakcie śledztwa pozwoliły na wyłączenie materiałów do odrębnego rozpoznania z uwagi na możliwość popełnienia przez część z podejrzanych przestępstw polegających na wyłudzaniu kredytów – dodaje porucznik. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here