Gaudeamus przy Mełgiewskiej

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Po Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytecie Przyrodniczym i Politechnice Lubelskiej w ubiegłym tygodniu nowy rok akademicki uroczyście zainaugurowała Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji.


Uroczystość w siedzibie największej niepublicznej uczelni we wschodniej Polsce przy ul. Mełgiewskiej, która rozpoczęła swój dwudziesty pierwszy rok akademicki, zgromadziła kadrę naukową, przedstawicieli studentów pochodzących z 29 krajów i gości, wśród których byli m.in. wojewoda Lech Sprawka, metropolita lubelski ks. prof. dr hab. Stanisław Budzik, prezydent Lublina Krzysztof Żuk i wicemarszałek województwa Sebastian Trojak. Inaugurację otworzył rektor Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie prof. WSEI dr hab. Mirosław J. Jarosz, a najważniejsze informacje o uczelni, jej historii, sukcesach i planach w swoim przemówieniu przekazała Teresa Bogacka, kanclerz WSEI.

– W ciągu 20 lat nasza uczelnia wykształciła ok. 60 000 studentów, w tym ponad 19 tysięcy na studiach podyplomowych. W roku akademickim 2021/2022 naukę na I roku studiów rozpoczyna ponad 3000 studentów, a ogółem kształcić się będzie ponad 7 500 studentów, w tym ponad 1 335 obcokrajowców z 29 krajów – podkreślała kanclerz T. Bogacka, przypominając, że uczelnia już od 6 lat realizuje studia anglojęzyczne, a szczególnie ważnym dla Szkoły kierunkiem jest pielęgniarstwo, które studiuje już 1870 osób, w tym 486 w języku angielskim.

Po oficjalnych wystąpieniach odbyło się wręczenie nagród, odznaczeń i wyróżnień dla pracowników uczelni i jej absolwentów oraz immatrykulacja studentów I roku. Na zakończenie wykład inauguracyjny pt. „Zrównoważony rozwój a Czarne Łabędzie. Jak przygotować gospodarkę i biznes na nieprzewidywalne” wygłosił dr Jerzy Kwieciński, Profesor Honoris Causa WSEI, wiceprezes Banku Pekao S.A.

opr. ZM