Gdzie się bawić i wróżyć?

W tym tygodniu andrzejki – wieczór wróżb i okazja do ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczęciem Adwentu. Gdzie będzie można powróżyć i pobawić się w Lublinie?


29 listopada Pub Pod Ziemią przy ul. Królewskiej zaprasza na „PodZiemne Andrzejki”. W ramach bezpłatnej imprezy, która zacznie się ok. 20, planowane jest karaoke, kącik przepowiedni, konkurs na najlepsze przebranie. Na uczestników będą czekać też ciastka z wróżbą i drinki dla wszystkich, którzy przyjdą w kostiumie.

Natomiast studenci mogą wybrać się 29 listopada na andrzejki do trzech klubów z jednym biletem, – mianowicie do Helium, El Cubano i Rzut Beretem. Ceny biletów wynoszą od 10-20 zł., ale z listą Facebooka wstęp jest bezpłatny.

29 listopada w Whisky Cafe na placu Rybnym ze specjalnym koncertem andrzejkowym wystąpi Jacek Kadis. Bilety w cenie 15 i 20 zł. Od 20.00 będzie można posłuchać artysty, który jest poetą, tekściarzem, kompozytorem, animatorem kultury. W wieczór andrzejkowy zauroczy wszystkich interpretacjami utworów takich artystów jak, np. Wojtek Belon, Edward Stachura i Jacek Kaczmarski.

30 listopada od godz. 20 będzie można pobawić się w Teatrze im. Juliusza Osterwy na „Potańcówce jak w Niepodległej”. Jej uczestnicy przeniosą się w czasy 20-lecia międzywojennego. O oprawę muzyczną zadba Mała Orkiestra Dancingowa, mająca w repertuarze utwory popularne w międzywojennej Warszawie. Na Potańcówce mile widziane ubiory z tamtej epoki, Wstęp kosztuje 150 zł od osoby. W cenę wliczony jest catering.

W piątek 30 listopada w klubie Amnesia Music przy al. Racławickich planowana jest Wielka Integracja Szkół połączona z andrzejkami. Impreza zacznie się ok. 20.00 Bilety kosztują od 20 do 25 zł. Uczestnicy mogą spodziewać się konfetti show i fotorelacji.

Coś dla siebie znajdą również fani twista i rock’n’rolla. 30 listopada w Domu Kultury na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się andrzejkowa potańcówka „Let’s Twist Again!”, która rozpocznie się ok. 20.00. Bilety kosztują do 15 do 20 zł.

Tego samego dnia będą mogli się pobawić również fani muzyki z lat 80. i 90. Na imprezę andrzejkową w tych rytmach zaprasza Kopalnia Smaku przy ul. Wrońskiej/ Początek ok 20.00. Cena to 90 zł. za osobę.

30 listopada od 22.00 do białego rana będzie można bawić się w Domu Kultury na Krakowskim Przedmieściu podczas imprezy „Andrzej, nie daruję Ci tej nocy”. Zamiast wróżenia i lania wosku organizatorzy zapowiadają świetną zabawę przy rockowych, popowych i elektronicznych przebojach i promocje w barze, m.in. na Whisky. Bilety kosztują 15 i 20 zł.

Miłośnicy polskiego popu 30 listopada powinni wybrać się do Silence Club przy ul. Radziszewskiego. Od 21.00 w ramach tegorocznych andrzejek będzie można bawić się przy polskich hitach. Wejście na imprezę kosztuje 10 i 15 zł.

30 listopada będzie można również zabawić się w Niekasynie przy ul. Bernardyńskiej. Uczestnicy, płacąc 140 zł od osoby, będą mogli potańczyć, uczestniczyć w losowaniu upominków i we wróżbach. W cenę wliczony jest catering. Impreza rozpocznie się ok 19.00.

Od 30 listopada do 1 grudnia będzie można też zrelaksować się w ramach „Andrzejkowego Day SPA” w Salonie Kosmetycznym Wyspa Piękna przy ul. Narutowicza. Na tę okazję planowane są zabiegi z wykorzystaniem świec i parafiny.

Joanna Niećko