Getbol zadebiutował w Świdniku!

Większość spotkań w I Mistrzostwach Powiatu Świdnickiego w getbolu, była zacięta i emocjonująca

W minioną sobotę odbyły się I Mistrzostwa Powiatu Świdnickiego w getbolu, czyli „kiwaniu jeden na jednego”. Organizatorem zawodów była „Manufaktura Futbolu”.


Była to druga po sierpniowym „Beach Soccer Świdnik Cup ‘2020” impreza sportowo-rekreacyjna zorganizowana przez to świdnickie stowarzyszenie. Inicjatywa okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę! Ostatecznie w pięciu rozgrywanych kategoriach do rywalizacji na boisku przy ul. Turystycznej tanęły dwadzieścia dwie osoby. Partnerami wydarzenia były: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdniku, Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku i KS Świdniczanka.

– Cóż mam powiedzieć. Co impreza to pełen sukces. Tak na poważnie to z lekkimi obawami przystępowaliśmy do realizacji tego – bądź co bądź – kompletnie nowego jak na świdnickie realia przedsięwzięcia. Udało się. Getbol został zaszczepiony. Przy okazji rozgrywanej równolegle Miejskiej Spartakiady sporo osób podchodziło, przypatrywało się i wypytywało o zasady getbola. Widać, że bakcyl tej gry został zasiany.

Teraz tylko czekać jego plonów. Kilku uczestników wręcz domagało się halowej edycji mistrzostw powiatu. Pożyjemy – zobaczymy. Póki co niezmiernie cieszymy się z tego co udało się nam zorganizować. Muszę przyznać, że jestem bardzo miło zaskoczony poziomem gry większości zawodników. Mecze były zacięte i emocjonujące. Szczególnie w kategori mężczyzn między 32, a 50 rokiem życia. Tu w finale decydowały rzuty karne. Osobne słowo o kategorii 50+. Takiego zaangażowania panów po „pięćdziesiątce” może pozazdrościć nie jeden dużo młodszy zawodnik – przyznał Jacek Kosierb, przedstawiciel „Manufaktury Futbo”.

Warto dodać, że honorowy patronat nad turniejem objęli: starosta powiatu świdnickiego Łukasz Reszka i burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. Starostwo Powiatowe ufundowało puchary i medale dla najlepszych w każdej z pięciu rozgrywanych kategorii. Ponadto organizatorzy zostali wręcz zasypani bardzo atrakcyjnymi gadżetami. Każdy kto wziął udział w sobotnich zawodach otrzymał ich pokaźną porcję.

Swoje gadżety przekazały: Starostwo Powiatowe w Świdniku, Urząd Miasta Świdnik, Zielona Energia Fotowoltaika w Świdniku, Departament Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Referat ds Marketingu Miasta Lublin.

 

KOBIETY (mecze po 5 minut)

Kornelia Gałka – Edyta Szutko 0:4 * Milena Irsak – Agata Szot 2:7 * Wiktoria Szutko – Zosia Pędzisz 6:0. ZWYCIĘZCA BARAŻU: Milena Irsak
1/2 finału: Edyta Szutko – Agata Szot 0:4 * Wiktoria Szutko – Milena Irsak 1:0
o 1. miejsce: Agata Szot – Wiktoria Szutko 2:0
o 3. miejsce: Edyta Szutko – Milena Irsak 3:0

MĘŻCZYŹNI 19-32 lata (po 7 minut)
Paweł Szyjduk – Tomasz Sapuła 5:1 * Jacek Wójcik – Tomasz Sapuła 4:3 * Paweł Szyjduk – Jacek Wójcik 5:2
1. Paweł Szyjduk 6 10-3
2. Jacek Wójcik 3 6-8
3. Tomasz Sapuła 0 4-9

MĘŻCZYŹNI 32-50 lat (po 5 minut)
Łukasz Nowosad – Hubert Wnuk 4:2 * Łukasz Fidecki – Michał Skoczylas 1:2 * Tomasz Kulisz – Piotr Wójtowicz 6:0. ZWYCIĘZCA BARAŻU: Hubert Wnuk
1/2 finału: Łukasz Nowosad – Michał Skoczylas 4:1 * Tomasz Kulisz – Hubert Wnuk 6:1
o 1. miejsce: zwycięzcy z półfinałów Łukasz Nowosad – Tomasz Kulisz 1:1 rzuty karne 0:1
o 3. miejsce: przegrani z półfinałów Michał Skoczylas – Hubert Wnuk 3:2

MĘŻCZYŹNI DO LAT 19 (po 7 minut)
Daniel Augustyński – Marcel Kolasa 4:3 8 * Kacper Kasprzak – Daniel Augustyński 9:4 * * Marcel Kolasa – Kacper Kasprzak 4:4
1. Kacper Kasprzak 4 13-8
2. Daniel Augustyński 3 8-12
3. Marcel Kolasa 1 7-8

MĘŻCZYŹNI POWYŻEJ 50 LAT (po 7 minut)
1/2 finału: Ludwik Kawalec – Artur Szot 1:1 rz. karne 1:0 * Czesław Rak – Przemysław Kozak 1:6
o 1. miejsce: zwycięzcy z półfinałów Ludwik Kawalec – Przemysław Kozak 4:2
o 3. miejsce: przegrani z półfinałów Artur Szot – Czesław Rak 1:1 rzuty karne 0:1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here