Głosowanie z poślizgiem

Nie 4 listopada, w poniedziałek, jak wcześniej planowano, rozpocznie się głosowanie nad projektami zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego, a dopiero w piątek 8 bm. Sam plebiscyt potrwa nie pięć, a osiem dni.

Urzędnicy pracujący w zespole do spraw budżetu obywatelskiego, jak sami tłumaczą, mając na uwadze głosy mieszkańców, sugerujące potrzebę wydłużenia czasu na organizację kampanii promującej projekty poddane pod głosowanie, podjęli decyzję o przesunięciu o kilka dni samego plebiscytu.

Rozpocznie się on nie w poniedziałek 4 listopada, a w piątek 8 bm. i potrwa do 15 bm. Głos będzie można oddać zarówno w formie tradycyjnej, papierowej w siedzibie urzędu przy ul. Lubelskiej 65, ale tylko w dni robocze, jak i elektronicznie. Ten drugi sposób daje możliwość głosowania również w weekend, gdy urząd nie pracuje.

Zespół zajmujący się budżetem obywatelskim przesunął też termin na publikacje pozytywnie zweryfikowanych wniosków, złożonych przez mieszkańców. Lista projektów zakwalifikowanych do głosowania ma ukazać się 5 listopada, a zatwierdzona już po podliczeniu wszystkich głosów – 22 listopada. Zwycięskie projekty znajdą się w przyszłorocznym budżecie miasta do realizacji. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here