Gminna wyprawka dla każdego malucha

Od tego roku gmina Hanna dla każdego nowego małego mieszkańca funduje wyprawkę z listem gratulacyjnym i body z napisem „Hanna mnie kocha”. – Każde dziecko jest na wagę złota, a ta wyprawka jest prezentem z okazji przyjęcia go do naszej wielkiej rodziny – mówi wójt Grażyna Kowalik.

Taką formę powitania każdego noworodka gmina Hanna stosuje od 1 stycznia br. Każdy dzidziuś otrzymuje stylowe body z umieszczonym w serduszku napisem „Hanna mnie kocha” oraz list gratulacyjny od wójt Grażyny Kowalik, który zawiera pamiątkowe życzenia. – Gmina Hanna kocha dzieci, oczekuje ich i jest z nich dumna, czego wyrazem jest m.in. ta wyprawka – mówi Kowalik.

– Jest to też forma oficjalnego przyjęcia malucha w grono naszej wielkiej rodziny, którą stanowią wszyscy mieszkańcy gminy – dodaje pani wójt. By dostać wyprawkę, nie trzeba nigdzie się zgłaszać ani wypełniać żadnych dokumentów. Gminni urzędnicy sami wyłapują każde nowe dziecko i wyprawkę przekazują za pośrednictwem poczty, rzadziej wręczają ją osobiście. (bm)