Góra narkotyków i krewki diler w rękach policji

Za posiadanie prawie 1,5 kilograma narkotyków i pobicie policjanta odpowie 23-latek zatrzymany przez świdnickich policjantów. Co najmniej trzy najbliższe miesiące podejrzany spędzi w areszcie.


Najpierw kryminalni niewielką, 100-gramową porcję narkotyków, znaleźli w samochodzie zatrzymanego mężczyzny. Kolejne, już o wiele większe, w dwóch należących do niego garażach na terenie Świdnika. Funkcjonariusze zabezpieczyli także wagę elektroniczną, woreczki do dystrybucji oraz ponad 40 tysięcy złotych.

– Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kilograma narkotyków: marihuany, amfetaminy, mefedronu i tabletek ekstazy – informuje kom. Łukasz Kasperek z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. – 6 lutego mężczyzna usłyszał zarzuty nie tylko posiadania znacznych ilości narkotyków, a także zastosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej. W trakcie zatrzymania 23-latek uderzył w twarz i klatkę piersiową policjanta., który próbował uniemożliwić mu ucieczkę – dodaje kom. Kasperek.

Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here