Gorzków wygrywa w turnieju gmin

Drużyna gminy Gorzków, na czele z wójtem Markiem Kasprzakiem, zwyciężyła w turnieju gmin, rozegranym na stadionie w Gorzkowie. Drugie miejsce zajęła Żółkiewka, a trzecie Rudnik.


30 czerwca na stadionie w Gorzkowie odbył się turniej gmin. Impreza obfitowała w liczne atrakcje sportowe i kulturalne. Gości przywitał gospodarz – Marek Kasprzak- wójt Gorzkowa. Zawodom przyglądali się m.in. starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, wicestarosta Marek Nowosadzki, przewodniczący rady powiatu Witold Boruczenko, wiceprzewodniczący Mirosław Księżuk, naczelnik wydziału oświaty, kultury i promocji Lidia Jurkiewicz oraz Eliza Jabłońska – dyrektor gorzkowskiego oddziału BS w Krasnymstawie.

Następnie przyszła pora na wspólną zabawę. Zespoły z gmin Fajsławice, Gorzków, Łopiennik Górny, Rudnik i Żółkiewka wzięły udział w ciekawych zadaniach, do których należały m.in.: slalom z dużymi piłkami, rzut ziemniakiem do celu, przeciąganie liny, przysiady parami z piłką na plecach, picie mleka przez rurkę, slalom z kijem hokejowym w płetwach, wielobój w kaloszach z przeszkodami, czy sztafeta na tratwie z transporterów.

Zwyciężyła gmina Gorzków przed Żółkiewką i Rudnikiem. Czwarte miejsce zajął Łopiennik Górny, a piąte Fajsławice. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here