Gościniec w stolicy

(25 października) Stowarzyszenie „Wereszczyński Gościniec” wraz z księdzem parafii Wereszczyn Mirosławem Kurjaniukiem zorganizowało wycieczkę do Warszawy.

Na zaproszenie poseł Beaty Mazurek kilkadziesiąt osób zwiedziło Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz Senat.
Zwiedzanie Sejmu rozpoczęło się od kaplicy pw. Bogurodzicy Maryi Matki Kościoła, w której znajduje się fotel papieża Jana Pawła II, wykorzystany w czasie wizyty Ojca Świętego w Sejmie w 1999 r. Następnie goście udali się do Sali Wszechnicy Sejmowej, gdzie mieli okazję zasiąść w ławach Sali Posiedzeń i obserwować odbywające się w tym czasie obrady. Poseł Mazurek oprowadziła zwiedzających m.in. po holu głównym Sejmu, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej poległych w czasie II wojny światowej oraz tablica upamiętniająca posłów i senatorów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.
– Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pani poseł wizyta w Sejmie stała się doskonałą i niepowtarzalną lekcją parlamentaryzmu, historii i patriotyzmu – mówi Kamila Grzywaczewska ze stowarzyszenia.
Druga część wycieczki to przejazd wraz z przewodnikiem głównymi ulicami Warszawy, odwiedzenie grobu ks. Jerzego Popiełuszki, bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, gdzie mszę świętą odprawił ks. M. Kurjaniuk. (r)