Gospodarze pilnują remontu

Droga w Siedliszczu (gm. Wola Uhruska) po wielu latach doczekała się nowego asfaltu. Co zrozumiałe, mieszkańcy pilnie przyglądają się postępującym pracom i zauważyli, że w kilku miejscach droga już popękała. – Wszystko będzie jak należy – zapewnia Leszek Jóźwiak, wicewójt Woli Uhruskiej.

Remont drogi łączącej szosę wojewódzką 816 w Siedliszczu z drogą powiatową Rudka-Chełm realizowany jest w ekspresowym tempie. Prace rozpoczęły się w drugiej połowie maja, a już na całej długości leży nowy asfalt. Mieszkańcy Siedliszcza i Przymiarek, przez które przebiega szosa są niezwykle zadowoleni. – W końcu! – to najczęściej słyszany komentarz.

Jednak w tej beczce miodu jest i łyżka dziegciu. Otóż w dwóch czy trzech miejscach kilkudniowy asfalt popękał, a przy poboczu powstały koleiny. To zapewne efekt nieprawidłowo położonej podbudowy. Wiedzą o tym zarówno gminne władze, jak i wykonawca. – Rzeczywiście pojawił się taki problem, ale to jeszcze nie koniec remontu – mówi Leszek Jóźwiak, wicewójt gminy Wola Uhruska.

– Wykonawca zapewnia, że wszystko będzie naprawione. Poza tym, obecna nawierzchnia nie jest ostatnią. Zostanie jeszcze położona jedna warstwa asfaltu, tzw. trudnościeralna i dopiero wtedy będziemy mogli ocenić efekt końcowy remontu – dodaje Jóźwiak. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here