Grają o Puchar Wójta

Wakacyjna Ligi Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Urszulin Tomasza Antoniuka jest już na półmetku. Bierze w niej udział ponad 50 zawodników, których zmagania przyciągają coraz szersze rzesze kibiców.


Do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn z terenu gminy Urszulin: Polesie Urszulin, Wytyczno, GKS Ryle, Wereszczyn i Tajfun Łomnica. Rozgrywki trwają w najlepsze i przyciągają coraz większą ilość lokalnych kibiców. Po czterech kolejkach na czele tabeli jest drużyna z Urszulina, ale pozostałe zespoły zapowiadają walkę do ostatniej minuty i tak łatwo nie oddadzą zwycięstwa. – Wakacyjna Liga to dobry sposób na integrację społeczną i popularyzację aktywnego wypoczynku i sportu – uważa wójt Tomasz Antoniuk.

– Mecze rozgrywane są w różnych miejscowościach, co przyciąga też sporą grupę lokalnych kibiców. W turnieju bierze udział ponad 50 zawodników co pokazuje, że zainteresowanie rekreacyjnym uprawianiem sportu jest w Urszulinie bardzo popularne. M.in. dlatego chcę też podnosić jakość naszej infrastruktury. Już w przyszłym roku powstaną dwa nowe małe boiska trawiaste połączone z placami zabaw w Wytycznie i Andrzejowie, a także rozpocznie się przebudowa boiska trawiastego w Urszulinie, które zyska nowe trybuny, treningową bieżnię lekkoatletyczną, instalację nawodnieniową, monitoring i nowoczesny skate park – wylicza wójt. (b)