Grają, śpiewają, fotografują, lepią garnki

W gminie Leśniowice trwają warsztaty rękodzieła, teatralne, wokalne, instrumentalne, filmowe oraz fotograficzne. Mieszkańcy w każdym wieku znajdą dla siebie ciekawe zajęcia.

Warsztaty, o których mowa, realizowane są przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach w ramach projektu „Mobilna Kultura Leśniowice 2021”, dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Różnorodna tematycznie oferta zajęć dla mieszkańców gminy Leśniowice jest nie tylko formą kreatywnego spędzania czasu, ale także pozwala rozwinąć nowe umiejętności i odkryć talenty. Wśród już zrealizowanych działań są m.in. warsztaty kompozytorskie, podczas których dzieci z lokalnych szkół skomponowały piosenkę.

Teraz kolejna grupa w ramach zajęć filmowych nakręci do tego utworu teledysk. Seniorzy uczestniczyli w zajęciach teatralnych, wokalnych, a obecnie szkolą swoje umiejętności w zakresie obsługi komputera i prostych programów graficznych. Dwie grupy spotykają się z siedzibie SOK, aby tworzyć własne ceramiki. Wkrótce ruszą też zajęcia fotograficzne i plastyczne. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają także wszystkie materiały, a stworzone w ramach warsztatów dzieła są własnością uczestników. Urzędnicy mają satysfakcję, bo wszystkie proponowane zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.

– Po czasie przymusowej izolacji wiele osób odczuwa potrzebę wyjścia z domu i spędzenia czasu z innymi ludźmi – zauważają w leśniowickim SOK.

Projekt potrwa do końca br. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here