Grali i bawili się w Urszulinie

W Urszulinie po raz kolejny już odbyły się warsztaty piłkarskie dla dzieci. Poprowadziła je grupa trenerów i animatorów sportu z Irlandii Północnej oraz wolontariusze z Fundacji Kotwica.

– W dniach 26-28 lipca w Urszulinie wspólnymi siłami zorganizowaliśmy kolejne warsztaty piłkarskie Football Camp dla dzieci (chłopców i dziewczynek) w wieku 9-14 lat, w których tym razem wzięło udział kilkudziesięciu uczestników – mówi Grzegorz Gołoś, główny organizator warsztatów, który na co dzień prowadzi Agroturystykę Polesie – Poleski Park Narodowy. – Podczas trzech dni intensywnych treningów dzieci pod okiem trenerów z Irlandii Płn. oraz wolontariuszy z Fundacji Kotwica miały okazję szlifować swoje umiejętności piłkarskie, a przy tym dobrze się bawić.

Uczestnicy ćwiczyli w sześciu kilkuosobowych grupach. Każdego dnia odbywały się różnorodne zajęcia sportowe, lekcje z dobrym chrześcijańskim przesłaniem, quizy, a także mecze. Ostatniego dnia przeprowadzone zostały mistrzostwa, a mecz finałowy – wygrany po rzutach karnych przez drużynę zielonych – poprzedziła rywalizacja Polska (rodzice dzieci) – Irlandia Północna (trenerzy i animatorzy) zakończona wynikiem 0:1 – dodaje Gołoś. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here