Groźny poszukiwany wrócił za kraty

Przestępca wrócił za kraty

Groźnego przestępcę, który ma na koncie wyrok za usiłowanie zabójstwa przed 20 laty, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenie rozbójnicze, przestępstwa narkotykowe i oszustwo zatrzymali w minionym tygodniu policjanci ze specjalnego Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.


Ten 54-latek poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Lublinie. Został zatrzymany na Bronowicach, gdy jechał autem z żoną. Był zupełnie zaskoczony, nie stawiał oporu i nie próbował ucieczki. – Sąd Okręgowy w Lublinie wydał za nim list gończy w celu odbycia kary 16 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był poszukiwany za przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości, m.in. usiłowanie zabójstwa sprzed 20 lat, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenie rozbójnicze, przestępstwa narkotykowe i oszustwo.

Za te przestępstwa odsiadywał już wyrok w zakładzie karnym, jednak po udzielonej mu przerwie w odbywaniu kary, nie stawił się ponownie w tym miejscu. Dlatego za 54-latkiem wydano list gończy – wyjaśnia podkom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Tego samego dnia 54-latek został osadzony w Areszcie Śledczym w Lublinie. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here