Grupa przemytnicza rozbita

Pogranicznicy zatrzymali pięciu przemytników, którzy przez Bug przewozili papierosy z Ukrainy. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy przerzut tej grupy. Pięciu mężczyzn usłyszało już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jak zapewniają śledczy, to nie koniec zatrzymań, bo sprawa jest bardzo rozwojowa.

Dwóch mieszkańców powiatu chełmskiego oraz trzech Ukraińców przerzucało papierosy przez Bug w okolicach Zbereża (gm. Wola Uhruska). Było to w poniedziałek (27 stycznia). Przemytnicy zostali namierzeni i zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, a znalezione przy nich papierosy zabezpieczone. Po pierwszych przesłuchaniach wyszło na jaw, że śledczy mogą mieć do czynienia z większą zorganizowaną grupą przestępczą.

– Na chwilę obecną wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty przechowywania nielegalnych papierosów oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – wyjaśnia Jolanta Sołoducha, szefowa Prokuratury Rejonowej we Włodawie, która zajmuje się wyjaśnieniem tej sprawy. – Postępowanie jest na bardzo wczesnym etapie, ale wygląda na to, że sprawa jest mocno rozwojowa, a kolejne aresztowania są tylko kwestią czasu – dodaje pani prokurator. Wobec podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt. Grozi im do 5 lat więzienia. (bm)