Gwałciciel wpadł z kontrabandą

Poszukiwany listem gończym miał 5 lat do odsiadki. Ukrywał się we własnym mieszkaniu. Wpadł przypadkiem w ubiegłym tygodniu – przez przemyt.

W poniedziałek (20 lutego) przed południem policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy wpadli na teren jednej z posesji w gminie Chełm. Efekt przeszukania to blisko 1400 paczek nielegalnych papierosów znalezionych w mieszkaniu i w budynkach gospodarczych.
– Jak się okazało, wyroby te należały do mieszkającego tam 45-letniego mężczyzny. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na ponad 23 tysiące złotych – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
To nie wszystko. Okazało się, że zatrzymany we własnym mieszkaniu 45-latek jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Chełmie. Mężczyzna ma do odbycia kary 5,5 roku więzienia za przestępstwo z art. 197 (zgwałcenie). – Ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajności oraz rodzinie i opiece – wyjaśnia podkom. Czyż.
Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty i został doprowadzony do Zakładu Karnego w Chełmie. (pc)