Gwiazdy przyjadą do Chełma

„Varius Manx”, „Bracia”, „Lemon”, „Poparzeni Kawą Trzy”, a może nawet Zbigniew Wodecki – to propozycje Chełmskiego Domu Kultury na tegoroczny Festiwal „Kolory Muzyski”. Impreza została zaplanowana na trzy weekendy w lipcu i sierpniu.

Zorganizowany po raz pierwszy w ubiegłym roku Festiwal Kolory Muzyki będzie miał kolejną odsłonę. Impreza w pewien sposób miała zastąpić nieco przebrzmiałą już formułę „Dni Chełma”. Zamiast dwudniowego festynu z kramami i dwoma lub trzema wieczornymi występami artystów, a także ciągłym piciem piwa w wielu przypadkach bez zachowania umiaru, w chełmskim krajobrazie pojawiła się impreza rozłożona aż na trzy wakacyjne weekendy. Podobnie ma być i w tym roku.
– Jesteśmy już po wstępnych ustaleniach z Chełmskim Domem Kultury, który zajmuje się organizacją tego festiwalu – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Są już wyznaczone terminy, a ChDK pracuje nad listą artystów, którzy wezmą udział w kolejnej edycji naszej imprezy. W tym roku kolory muzyki mają dotyczyć różnych odmian muzyki pop, chociaż niewykluczone, że pojawią się dźwięki z innych gatunków.
Pierwszy weekend festiwalu to 21 i 22 lipca. Kolejne odsłony zobaczymy 28 i 29 lipca oraz 4 i 5 sierpnia. Podobnie jak w ubiegłym roku, wszystkie wydarzenia mają odbywać się na scenie ustawionej na pl. Łuczkowskiego. Organizatorzy nie chcą podawać jeszcze ostatecznej listy wykonawców, co wynika z wciąż prowadzonych rozmów z artystami. Raczej pewne jest, że na festiwalowej scenie wystąpi kilka znanych gwiazd. Wśród nich mogą pojawić się m.in. „Varius Manx”, „Bracia”, „Lemon” czy „Poparzeni Kawą Trzy”.
– Z tymi wykonawcami mamy już podpisane wstępne umowy, z kolejnymi prowadzimy rozmowy i negocjacje. Dotyczy to nie tylko festiwalu, ale również innych wydarzeń kulturalnych w tym Muzycznej Studni – mówi Małgorzata Paździor-Król, dyrektor ChDK.
Po cichu mówi się też o ponownym przyjeździe do Chełma lubianego i cenionego za dorobek artystyczny Zbigniewa Wodeckiego. Jak zapewnia dyrektor ChDK, w okresie wakacyjnym na placu Łuczkowskiego odbędzie się znacznie więcej plenerowych koncertów. Wraz z innymi wydarzeniami kulturalnymi, zagospodarowany ma być niemal każdy lipcowy i sierpniowy weekend. (ptr)