Gwiazdy w Lublinie

Otylia Jędrzejczak mimo napiętego planu zajęć znalazła w sobotę chwilę, by wraz z Mariuszem Siembidą odwiedzić uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich uczestniczących w festynie „Żyj zdrowo i kolorowo”, odbywającym się na szkolnych obiektach przy ul. Podzamcze

Gwiazdy polskiego sportu: Otylia Jędrzejczak, była mistrzyni olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata w pływaniu oraz Paweł Fajdek, trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem w ubiegłym tygodniu odwiedzili Lublin.

Podczas czwartkowego spotkania w Urzędzie Marszałkowskim wicemarszałek Krzysztof Grabczuk wręczył Pawłowi Fajdkowi m.in. dyplom uznania

Znakomita pływaczka zawitała w sobotę do Lublina w ramach Otylia Swim Tour. To autorski cykl warsztatów, podczas których dzieci i młodzież mają możliwość nauki i doskonalenia swoich umiejętności pod okiem mistrzyni olimpijskiej, reprezentantów Polski w pływaniu, doświadczonych trenerów przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeutów. Oprócz zajęć sportowych na Aqua Lublin, w programie znalazło się również spotkanie z Otylią Jędrzejczak. – Możliwość dzielenia się swoimi umiejętnościami i pasją z dziećmi i młodzieżą daje sportowcowi największą satysfakcję, również po zakończeniu kariery. Podczas każdej edycji projektu spotykam uzdolnione dzieci i fantastycznych rodziców, którzy wspierają swoje pociechy w rozwoju i dążeniu do spełniania sportowych marzeń. Ale Otylia Swim Tour to nie tylko pływanie. Wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki chcemy inspirować dzieci i młodzież do dokonywania właściwych wyborów, do odnoszenia się z szacunkiem do bliskich, do rywalizujących z nimi na turniejach zawodników. W ten sposób wspieramy wychowanie przyszłych mistrzów życia. Bo właśnie „Zostań mistrzem życia” to hasło przewodnie mojej fundacji – mówi Otylia Jędrzejczak, pomysłodawczyni projektu Otylia Swim Tour.
Paweł Fajdek do Lublina przyjechał w czwartek. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego najpierw spotkał się z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabczukiem, dziękując za wsparcie w przygotowaniach i startach. Później uczestniczył w wraz z marszałkiem w konferencji prasowej. Najmłodszy w historii mistrz świata zdradził m.in. gdzie zamierza po udanym sezonie spędzić urlop. – Za 12 dni lecę z dziewczyną i dzieckiem na Dominikanę. Nie wiem jednak czy huragan Irma nie pokrzyżuje nam planów – powiedział Fajdek.

Komentarze

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSuperrobotnicy
Następny artykułDłużnicy bez chorobowego