Hala przy „Stasiu” urosła pod dach

Na budynku hali stanęła już więźba dachowa. Od września przyszłego roku 700 uczniów Staszica będzie miało do dyspozycji pełnowymiarową salę gimnastyczną (ok. 45 na 50 metrów) z podpiwniczeniem i trybunami na 256 osób. Obok niej powstanie kompleks boisk z bieżnią i skocznią

Budowa hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Lublinie idzie pełną parą. Stoją już mury budynku, wewnętrzne ścianki działowe i więźba dachowa.

I LO im. Staszica w Lublinie, jedno z najlepszych i najbardziej prestiżowych liceów w województwie może pochwalić się niemal wszystkim, poza bazą sportową. Najstarszy lubelski ogólniak nie miał nowoczesnej hali sportowej, a szkolne boiska były w opłakanym stanie. Miasto od lat planowało duże inwestycje w tym zakresie (w połowie lat 80–tych nawet wmurowano kamień węgielny pod halę i krytą pływalnię), a od 2011 roku miało gotowy projekt hali, ale jej budowa była ciągle odkładana ze względu na brak funduszy.

Sytuacja zmieniła się dopiero w 2019 roku, kiedy udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W wyniku ogłoszonego w lipcu ubiegłego roku przetargu zadanie obejmujące zarówno budowę hali, jak i przebudowę boisk sportowych powierzono lubelskiej spółce Edach, która inwestycję wyceniła na niecałe 12,5 mln zł (7 mln zł pokryje dotacja z ministerstwa). Prace ruszyły w październiku i mimo niesprzyjającej budowlańcom ubiegłej zimy idą zgodnie z planem i dziś są już mocno zaawansowane.

– Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem i nie występują opóźnienia – potwierdza Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin. – Gotowa jest już cała konstrukcja budowanej sali i więźba dachowa. Zostały również zamontowane okna. Zakończyły się prace na łączniku hali z budynkiem szkoły oraz wymurowane zostały ścianki działowe w obiekcie. Na hali sportowej został wylany tzw. chudy beton podkładowy. Jednocześnie prowadzone są prace instalacyjne – w piwnicach i na parterze kładzione są sieci elektryczne i sanitarne.

W następnej kolejności planowane jest przystąpienie do prac przy ociepleniu budynku oraz wykonaniu jego elewacji, a także modernizacji boisk. Cała inwestycja, wraz z boiskami, ma być gotowa zgodnie z umową do końca czerwca przyszłego roku.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here