Hanna na 6

W czwartek (18 lipca) w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się gala finałowa konkursu „Gmina na 6”. Pierwsze miejsce w powiecie włodawskim zdobyła gmina Hanna za swój sztandarowy projekt „Nadbużańskie zabytki architektury drewnianej – ochrona i udostępnianie”.


W tegorocznej edycji konkursu kapituła brała pod uwagę sprawność samorządów w wykorzystaniu środków europejskich. Wójt Hanny Grażyna Kowalik odebrała z rąk wicemarszałek województwa lubelskiego Dariusza Stefaniuka nagrodę i gratulacje za przeprowadzanie gruntownej renowacji kościoła w Hannie i jego otoczenia, które teraz stanowi kompleks religijno-turystyczny.

– Jako samorządowiec z krwi i kości dobrze wiem, ile pracy kosztuje zrealizowanie unijnego projektu. Ile wysiłku trzeba włożyć od momentu, kiedy pojawi się w głowie pomysł, do jego finału. Dlatego takie konkursy, w których nagradza się gminy, są potrzebne – mówił podczas gali Stefaniuk.

Drugie miejsce w plebiscycie zajęła gmina Wyryki za projekt „Energia odnawialna”, zaś trzecie Wola Uhruska za rozbudowę systemu wodno-kanalizacyjnego. (bm)