Hat-trick w debiucie

UNIA BIAŁOPOLE – UNIA REJOWIEC 7:2 (4:0)
1:0 – Ciołek (15), 2:0 – Hrui (23), 3:0 – Hrui (41), 4:0 – Łukaszewski (44), 5:0 – Stepaniuk (54 karny), 5:1 – P. Huk (56), 5:2 – P. Huk (68), 6:2 – Hrui (80), 7:2 – Łukaszewski (90+1).
UNIA B.: Wikło – Bureć, Słomka, Stepaniuk, Szyszko (55 K. Leśnicki), Hrui, Zdybel, Ciołek (66 Tabuła), Sz. Łukaszewski, Jabłoński (65 Komosa), Grzywna (75 Nazaruk). Trener – Waldemar Kogut.
UNIA R.: Maciejewski – Pawlicha, Kloc, Szczepanik, Szajduk, P. Huk, Orzeł (80 Piłat), K. Bohuniuk (46 Paśnik), Karauda (46 Brzezicki), Czerwiński, Chybiak (86 Kowalczyk). Trener – Tomasz Sąsiadek.
Sędziowali: Rękas oraz Bryda i Jasionowski.
Unia Białopole szybko otrząsnęła się po 0:4 w Siennicy Nadolnej. Bohaterem niedzielnego meczu z udziałem dwóch Unii był Yevhenii Hrui, Ukrainiec, który ostatnio grał w Unii Hrubieszów. – Czekaliśmy aż dostanie wizę, cieszymy się, że jest z nami, bo widać, że piłka nie przeszkadza mu w grze – mówi Jan Ostrowski, prezes zespołu z Białopola. Hrui trzy razy wpisał się na listę strzelców, dwie bramki dołożył Szymon Łukaszewski. Ostatnia to, jak określił Ostrowski, stadiony świata, i gospodarze rozgromili Unię Rejowiec. – Dobrze zaczęliśmy, przez pierwsze 15 minut byliśmy lepsi, ale nie potrafiliśmy zdobyć bramki. Przemysław Huk trafił w poprzeczkę, dwie setki zmarnowali Karol Bohuniuk i Michał Chybiak. Potem niestety stanęliśmy i posypały się gole dla gospodarzy – opowiada Zbigniew Rumiński z Unii Rejowiec. Strzelanie rozpoczął aktywny Radosław Ciołek, potem do akcji wkroczył wspominany Hrui i było po zespole z Rejowca. – Zanotowaliśmy niepotrzebny przestój między 55, a 70 minutą, kiedy to straciliśmy dwie bramki, ale później wszystko wróciło do normy – podsumowuje Ostrowski. (kg)

1. SPS EKO 3 9 3-0-0 16-2
2. Sparta 3 7 2-1-0 6-4
3. Start 1944 3 6 2-0-1 12-4
4. Vitrum 3 6 2-0-1 7-8
5. Ogniwo 3 5 1-2-0 6-2
6. Brat 3 4 1-1-1 6-3
7. Hetman 3 4 1-1-1 6-4
8. Frassati 3 4 1-1-1 6-7