Hazardowe podziemie

W niedzielę, 31 stycznia, chełmscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą razem z funkcjonariuszami celno-skarbowymi zlikwidowali kolejną dziuplę z nielegalnym hazardem. Co ciekawe, była to już kolejna dziupla działająca w tym samym miejscu.

Jesienią ubiegłego roku funkcjonariusze policji i celno-skarbowi weszli do niewielkiego budynku obok TESCO. Wówczas oczyścili wnętrze i wynieśli ze środka dwa działające automaty do gier. Postępowanie w tej sprawie przejęła Izba Administracji Skarbowej. Natomiast kilka miesięcy później okazało się, że w tym samym budynku, stojącym nieopodal hipermarketu i cmentarnego muru, znów organizowane są nielegalne gry na tzw. jednorękich bandytach. Po raz kolejny więc , 31 stycznia, przeprowadzony został wspólny nalot na dziuplę przy TESCO.

– Funkcjonariusze znaleźli tam i zabezpieczyli trzy nielegalne automaty do gier hazardowych. Postępowanie, które będzie prowadzone w tej sprawie, wyjaśni, kto w tym przypadku odpowiedzialny jest za organizowanie nielegalnych gier hazardowych – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności – dodaje komisarz. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here