Herbapol jest BIO

„Herbapol-Lublin” S.A. wprowadza na rynek linię certyfikowanych produktów ekologicznych oznaczonych zielonym listkiem. W sprzedaży są już syropy owocowe w dwóch wariantach smakowych: Malina BIO i Aronia BIO w składzie z ekologicznymi produktami i cukrem trzcinowym.


– Jako firma z 70-letnim doświadczeniem oraz lider w produkcji syropów i herbat nieustannie dążymy do tego, aby nasze produkty były jak najwyższej jakości i wychodziły naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Dlatego zdecydowaliśmy się wzbogacić naszą ofertę o ważną kategorię produktów certyfikowanych, których jakość została potwierdzona przez wiarygodnego partnera: Ekogwarancję – mówi Anna Justyniarska, PR digital, manager w firmie Herbapol-Lublin.

– Stałej kontroli podlegają wszystkie obiekty Herbapolu S.A, linie technologiczne, magazyny, które są wykorzystane do produkcji ekologicznej. Warunkiem koniecznym są również surowce naturalne, pochodzące z certyfikowanych upraw ekologicznych.

W dalszym etapie dodatkowej kontroli podlegają również próbki gotowej żywności, które przekazywane są do oceny laboratoryjnej. Wszystko po to, aby konsument otrzymał produkt najwyższej jakości, w pełni ekologiczny – wyjaśnia Jerzy Szymona, prezes Ekogwarancji PTRE Sp. z o.o. Herbapol zapowiada, że w niedługim czasie na rynku pojawią się kolejne BIO produkty.(EM.K.)