Hodowcy stawiają na popularyzację i rozwój

Mirosław Daraż – pomysłodawca powstania sekcji

W niedzielę (19 stycznia) powołano do życia Sekcję Uhrusk Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Założyło ją ok. 25 pasjonatów z terenu gmin: Wola Uhruska, Sawin i Ruda-Huta. Prezesem organizacji został Włodzimierz Torój.

Włodzimierz Torój został pierwszym prezesem

Spotkanie założycielskie sekcji odbyło się w zajeździe „Gibson”. Jego głównymi organizatorami byli Mirosław Daraż oraz Włodzimierz Torój. Na ich prośbę przy stole zebrało się kilkudziesięciu hodowców, z których ok. 25 przystąpiło do sekcji. Po ustaleniu składów poszczególnych komisji, w tym rewizyjnej, ogłoszono wybory prezesa i pozostałych członków zarządu.

Swój akces do rządzenia sekcją zgłosili W. Torój i M. Daraż. Więcej głosów zdobył ten pierwszy i to on został pierwszym w historii prezesem Sekcji Uhrusk. M. Daraż został sekretarzem, zaś role skarbnika będzie pełnił Przemysław Skóra.

Jak zapowiedziały władze organizacji, ich najważniejszymi zadaniami na nadchodzący sezon będą: rozwój organizacji, jej promocja oraz popularyzacja hodowli gołębi pocztowych wśród najmłodszych. Na koniec wybrano też piątkę delegatów. W grupie tej znalazł się cały zarząd oraz Witold Kwacz i Jacek Lenc. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here