Hojni włodawianie

(15 stycznia) Tuż po godz. 9 na ulice wyruszyła grupa 40 włodawskich wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która była wspomagana przez 30 „stacjonarnych wolontariuszy”. Wśród tych, którzy najgoręcej zagrzewali przede wszystkim młodych ludzi do kwesty był burmistrz Wiesław Muszyński. Szefem sztabu był po raz pierwszy Michał Zimnowodzki.

W Polsce jest to 25. Edycja WOŚP. We Włodawie orkiestra gra po raz 19. – To jest arcyważna społecznie akcja, która jednoczy wszystkich – bez względu na wiek, poglądy i wewnętrzną nienawiść lub miłość do czegokolwiek – mówi Michał Zimnowodzki.
Od ponad 10 lat w Orkiestrze gra również Wiesław Muszyński. Wielokrotnie brał w niej udział jako wolontariusz. Teraz – jako burmistrz – bardziej jako darczyńca. Jako swój tegoroczny wkład orkiestrowy zadedykował płytę „Skaldów” z autografami muzyków oraz swoją bezinteresowną pomoc.
Z kolei starosta Andrzej Romańczuk przekazał na rzecz orkiestry spinki z logo powiatu.
W godzinach popołudniowych na rockowo koncerty dla WOŚP w sali kina grali znani i uznani. Licytacja zakończona światełkiem do nieba miała miejsce w plenerze – obok WDK-u. Wyniki włodawskiej kwesty podamy za tydzień. (pk)