Hubertus w Stajni Kucyki Pysi

W sobotę, 9 października, w Stajni „Kucyki Pysi” w Horodyszczach Kolonii (gmina Chełm) szykuje się znakomita impreza – Hubertus pod patronatem Wójta Gminy Chełm.

Zaproszeni są na nią miłośnicy koni, jeździectwa i myślistwa, ale także sympatycy polskiej wsi i jej pięknych tradycji. Program obchodów Dnia św. Huberta w znanej już nie tylko w samej gminie Chełm, ale w całym regionie Stajni „Kucyki Pysi” pełen jest świetnych atrakcji dla małych i dużych. Oprócz nieodzownego „gwoździa imprezy”, czyli tradycyjnej gonitwy za lisem zaplanowano także pokazy koni oraz wystawy sprzętów rolniczych i maszyn budowlanych.

Goście będą mieli okazję spróbować regionalnych potraw oraz wysłuchać ciekawostek dotyczących pracy i życia na wsi. Najmłodsi wezmą udział w konkursie „Lis szukany”, ale tego dnia czekać na nich będzie dużo więcej atrakcji. Gratką z pewnością będą przejazdy tradycyjnym zaprzęgiem konnym. Swoje stoisko wystawi też Koło Łowieckie nr 82 „Dubelt” z Chełma. Początek imprezy o godz. 13.00. Organizatorzy zapraszają na nią wszystkich miłośników dobrej zabawy na świeżym powietrzu. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here