Hutnik z nowym zapleczem

Ponad 800 tys. zł będzie kosztowało dokończenie budynku szatni przy boisku sportowym w Rudzie-Hucie. Miejscowy „Hutnik” zyska nowe zaplecze sportowe. Czy to pomoże w awansie do „okręgówki”?

Gmina rozstrzygnęła już przetarg na modernizację boiska sportowego w Rudzie-Hucie. Chociaż na zadanie zaplanowała w tegorocznym budżecie niecałe 600 tys. zł, to inwestycja pochłonie o ponad 200 tys. zł więcej. Najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na 814 tys. zł, złożyła firma „Antro” z Chełma.

– Jest tam stara szatnia, przy której dobudowany zostanie nowy budynek techniczno-sanitarny – mówi Kazimierz Smal, wójt Rudy-Huty. – Nowa część jest rozpoczęta, są już fundamenty. Teraz dokończymy jego budowę.

Inwestycja zakłada rozbudowę istniejącego budynku, wykonanie wszystkich instalacji, szamba i zbiornika na gaz. Prace mają się zakończyć do listopada br.

Z nowego zaplecza będzie korzystać m.in. drużyna Hutnika, która po rundzie jesiennej zajmuje 4. miejsce w klasie A, tj. najniższym poziomie rozgrywek piłkarskich w regionie. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here