Hybryda w komendzie

Komenda Miejska Policji w Chełmie wzbogaciła się o nową hybrydę. Skoda Octavia iV, napędzana przez benzynowy motor 1.4 TSI, który w połączeniu z silnikiem elektrycznym generuje łączną moc 204 KM i 350 Nm, już wyjechała na drogi.

Nowa skoda w policyjnych barwach ma napęd hybrydowy typu plug-in. Bateria o pojemności 13 kWh netto umożliwia przejechanie nawet do 65 km, wykorzystując wyłącznie energię elektryczną. Pod maską znajduje się silnik benzynowy 1.4 TSI, który w połączeniu z silnikiem elektrycznym generuje łączną moc 204 KM i 350 Nm. Auto ma 6-biegową przekładnię automatyczną DSG.

W efekcie jest w stanie rozpędzić się do „setki” w 7,8 sekundy. Prędkość maksymalna tego modelu to natomiast 220 km/h. Pojazd posiada też lampę LED za przednią szybą oraz w zderzaku przednim i wewnętrznej części klapy tylnej. Głośnik został umieszczony w przednim zderzaku i jest w stanie wyemitować do 118 dB.

Hybryda trafiła do wydziału ruchu drogowego chełmskiej komendy. Oznaczona policyjną gwiazdą z hasłem „Pomagamy i Chronimy”, ma ułatwiać funkcjonariuszom codzienną służbę w terenie. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here