Ida na ławeczce

88 tys. zł kosztować będzie rzeźba przedstawiająca kilkuletnią Idę Heandel siedzącą na ławeczce. Stanie u zbiegu ulic Mickiewicza i Lubelskiej.

Z powodu złej sytuacji finansowej ratusz nie zdecydował się na niektóre, planowane w poprzedniej kadencji inwestycje z dziedziny kulturalno-rekreacyjnej (np. rewitalizacja starówki). Ale w przypadku rzeźby z Idą Heandel, genialną skrzypaczką pochodzącą z Chełma, jest inaczej. Przetarg dotyczący wykonania ławeczki z siedzącą na niej artystką przeprowadzili poprzedni włodarze miasta. Pozostała realizacja projektu, o który ostatnio dopytywali czytelnicy „Nowego Tygodnia”.

– Ławeczka zostanie zamontowana do końca lipca tego roku – informuje Wioletta Bielecka z Biura Prasowego UM Chełm. – Postępowanie dotyczy wykonania rzeźby, osadzenia i koncepcji zagospodarowania terenu. Łączna kwota tych działań to 88 280 złotych. Ławeczka ulokowana będzie w centrum miasta, u zbiegu ulic Mickiewicza i Lubelskiej. Posiadamy uzgodnioną koncepcję z zaleceniami konserwatora zabytków.

Obecnie opracowywany jest dokument projektowy, który uwzględni zagospodarowanie skweru. Będzie ono polegać na utwardzeniu terenu, wyeksponowaniu zarysu kościoła św. Ducha oraz aranżacji zieleni. Zgodnie z informacją przekazaną przez Departament Inwestycji i Rozwoju ławeczka zostanie zamontowana do końca lipca tego roku. Prace związane z tym projektem prowadzone są zgodnie z procedurami i harmonogramem. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here