II LO promowało się…

Blisko 400 osób przyszło na Dzień Otwarty II LO. Oprócz gimnazjalistów szkoła gościła również rodziców, nauczycieli, przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji, licealistów z innych szkół i absolwentów, którzy nie mogą rozstać się z II LO.

„Dreszerczycy” mają się czym pochwalić, toteż chętnie opowiadali o swoich sukcesach naukowych, artystycznych i sportowych. Przyszli uczniowie II LO mogli uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich pokazach chemicznych, fizycznych i biologicznych. Matematycy próbowali udowodnić, że królowa nauk wcale nie jest taka straszna, zaś humaniści nie tylko chwalili się szkolną gazetką „Dreszerczyk”, opowiadając o kulisach dziennikarskiego warsztatu, ale także zabrali w podróż w krainę historii i literatury.
Podczas Dnia Otwartego rozstrzygnięty został również konkurs biologiczny dla gimnazjalistów. Jego laureatami zostali: Julia Krzywicka (Zespół Szkół Samorządowych w Rejowcu Fabrycznym) – I miejsce, Albert Chomątowski (Gimnazjum w Rejowcu) – II miejsce, Weronika Zakrzewska (Gimnazjum nr 6) – III miejsce.
W II LO naukę łączy się z rozwijaniem pasji. Grupa teatralna Impresja przygotowała dla gimnazjalistów spektakl „Balladyna”, a chór Rapsodia oraz zespół muzyczny zaprezentowali znane muzyczne hity.
Przybyli goście mogli również spróbować słodkich wypieków mistrzów szkolnej sztuki kulinarnej. Na koniec na gości czekała niespodzianka – tort, który upiekł absolwent II LO, Michał Grela.
– Wierzymy, że Dzień Otwarty przekonał gimnazjalistów, iż w naszej szkole nauka idzie w parze z zabawą, a każdy, kto dołączy do grona uczniów II LO, powie, że to był najlepszy wybór – mówi Marta Klasura, dyrektor II LO.
W tym roku szkolnym „Dreszer” proponuje gimnazjalistom różne kierunki kształcenia: humanistyczny, prawniczy, politechniczny, menadżerski, lingwistyczny i medyczny. (ptr)