Ilu rolników jest w Lublinie?

„Najsłynniejsze” pole w Lublinie znajduje się przy ulicy Jantarowej, gdzie jeden z rolników nie zgodził się sprzedać ziemi deweloperowi i teraz uprawia zboże w otoczeniu apartamentowców

O trwającym spisie powszechnym przypomina lubelskim rolnikom, ratusz. Spisu gospodarstwa można dokonać samodzielnie: przez stronę internetową Głównego Urzędu Statystycznego lub telefonicznie. Udział jest obowiązkowy, a z osobami, które nie spiszą się i nie wypełnią danych samodzielnie za pośrednictwem strony internetowej, skontaktują się rachmistrzowie.


– Przypominamy mieszkańcom Lublina, którzy są użytkownikami gospodarstw rolnych, że do 30 listopada prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Spisu gospodarstwa można dokonać samodzielnie: przez stronę internetową GUS lub telefonicznie. Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, skontaktują się rachmistrzowie – informuje Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

Udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest bowiem obowiązkowy, a gospodarze powinni udzielić wyczerpujących i prawdziwych odpowiedzi. Formularz spisowy składa się z 11 działów tematycznych. – Zbierane są dane m.in. o powierzchni gruntów, liczbie zwierząt, rodzajach upraw rolnych i ogrodniczych, a także liczbie ciągników, maszyn rolniczych i budynków gospodarskich związanych z prowadzoną produkcją rolniczą – wylicza M. Głazik.

Spisu rolnego można dokonać samodzielnie na dwa sposoby: poprzez formularz internetowy z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUS: spisrolny.gov.pl lub telefonicznie, kontaktując się z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99.

Lubelskim rolnikom, którzy nie mają w domu internetu, a chcą dokonać spisu w ten sposób, miasto zapewnia dostęp do komputera. Aby skorzystać z tej możliwości, trzeba wcześniej umówić wizytę pod nr tel. 81 466 1200, 81 466 1217, 81 466 2010, 81 466 2100.

Więcej informacji na temat Powszechnego Spisu Rolnego 2020 można znaleźć na stronie internetowej spisrolny.gov.pl. GR

Według ostatniego spisu rolnego z 2005 r. w Lublinie było:

5 583 ha użytków rolnych ogółem w tym:
4 937 ha gruntów ornych,
177 ha sadów,
372 ha łąk
97 ha pastwisk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here