Imprez czas

Mieszkańcy gminy Wojsławice, spragnieni kulturalnych rozrywek, w te wakacje nie mają powodów do narzekań. Miniona niedziela upłynęła pod znakiem pikniku militarnego, a tydzień wcześniej uroczyście otwarto promenadę nad stawem. Nadchodząca niedziela również zapowiada się imprezowo.

W niedzielę, 29 sierpnia, w Wojsławicach odbędą się dożynki gminne. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą na Placu Targowym. Początek o godz. 12. Następnie przewidziano rozstrzygnięcia konkursów i część artystyczną. Wystąpią: Dziecięca Grupa Taneczna „Iskierki”, Orkiestra Dęta z Wojsławic (ok. godz. 14.30), Zespół Czerwona Jarzębina (godz. 15:30), Mada-Bis (godz. 16:30), Bokoryna (godz. 17), Kapela Stah (godz. 18), Mada-Bis (godz. 19), Zespół MDT (godz. 19:30), Yaroo (godz. 20:30), Nokaut (godz. 21:30). Zakończeniem imprezy będzie dyskoteka z DJ-em (godz. 22:30 -1:00).

Z kolei miniona niedziela upłynęła w Wojsławicach pod znakiem pikniku militarnego przygotowanego przez gminę i 19. Chełmski Batalion Zmechanizowany. Na odwiedzających teren przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojsławicach-Kolonii czekały m.in. pokazy sprzętu wojskowego, musztry paradnej i władania bronią.

Od kilku tygodni mieszkańcy Wojsławic i turyści mogą korzystać z promenady nad stawem. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 15 sierpnia. Wokół całego stawu powstała ścieżka spacerowa, a przy niej stanęły nowe ławki i oświetlenie solarne. Powstała także dodatkowa altana z murowanym grillem. Inwestycja wyniosła gminę ok. 193 tys. zł, z czego 95 proc. stanowiło dofinasowanie w Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, w ramach projektu realizowanego wspólnie z gminami Kamień. Żmudź i Horodło oraz LGD „Ziemi Chełmskiej”.

Tego samego dnia na boisku przy ZSP odbył się również VI Turniej Sołectw Gminy Wojsławice. W tegoroczne rozgrywki zaangażowało się 9 sołectw, które utworzyły 5 drużyn. Sołectwa rywalizowały w konkurencjach sportowych, wędkarskich i strzelectwie. Nie zabrakło również widowiskowego przeciągania liny i „sztafety w gumofilcach”.

O miejscu w klasyfikacji generalnej decydowała suma punktów zdobyta w poszczególnych konkurencjach. Miejsce pierwsze zajęły sołectwa ul. Krasnystawska i Witoldów, drugie ul. Rynek i ul. Uchańska, trzecie – sołectwa Rozięcin, Partyzancka Kolonia i Nowy Majdan, czwarte Huta, a piąte ul. Grabowiecka. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here