Inaczej wokół lubelskich cmentarzy

W celu usprawnienia ruchu w rejonie lubelskich cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych jak co roku wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Funkcjonariusze policji będą kierować ruchem w godzinach jego największego nasilenia. Ratusz zachęca mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej.
Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka
W celu ułatwienia dojazdu do cmentarza przy ul. Droga Męczenników Majdanka do 2 listopada na ul. Cmentarnej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu (od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza). Wyjeżdżający będą kierowani jednokierunkową drogą gruntową (za punktami kamieniarskimi) w kierunku ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo (kierunek ul. Fabryczna), a pojazdy będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. L. Herc będzie działała trybie światła żółtego pulsującego. Tak samo, 1 listopada, będzie działała sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przez ul. Droga Męczenników Majdanka, znajdująca się między ul. Krańcową a ul. Sulisławicką. Na ul. Droga Męczenników Majdanka, na odcinku od ul. L. Herc do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost, prawy pas będzie zaś służył do skrętu na teren Państwowego Muzeum na Majdanku. Ponadto zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Lucyny Herc (jadąc od centrum) i na teren Muzeum na Majdanku (jadąc od strony Felina). Dla odwiedzających groby bliskich dostępne będą parkingi: przed cmentarzem, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu przy ul. Droga Męczenników Majdanka 74, na ul. Dobrzańskiego (parking przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym).

Cmentarz przy ul. Lipowej

We wtorek 1 listopada od godz. 7.00 do 21.00 bezpłatnie dostępny będzie parking podziemny pod lubelską Plazą. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia, jak i ul. Obrońców Pokoju. Na parkingu znajdują się miejsca dla ok. 670 pojazdów. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione. Do 2 listopada na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy Plazie będzie przeznaczona dla pojazdów osób niepełnosprawnych. W tych dniach zostaną przesłonięte znaki „Zakaz zatrzymywania się” na ul. Głębokiej od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Umożliwi to postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.
Cmentarz przy ul. Pszczelej
We wtorek 1 listopada na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

Cmentarz przy ul. Bełżyckiej

1 listopada na ul. Bełżyckiej w celu usprawnienia ruchu zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.(EM.K.)

Odnalezienie grobu bliskich ułatwi specjalna wyszukiwarka: cmentarze.lublin.eu, która wskazuje szczegółowe lokalizacje w obrębie dwóch cmentarzach komunalnych: na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 71) i przy ul. Białej 3.