Inspirują nie tylko smakiem

Właściciele inspirujących restauracji

Dziesięć lubelskich restauracji przez najbliższe dwa lata będzie mogło posługiwać się tytułem „Miejsce Inspiracji”. W tych lokalach nie tylko dobrze zjemy, ale także poznamy historię oraz kulturę naszego miasta.


Wyróżnione lokale poznamy po podświetlanym czerwono-czarno-zielonym kasetonie z napisem „Miejsce Inspiracji”. Większość z nich znajduje się w obrębie Starego Miasta i Śródmieścia. Wyróżnione miejsca to: restauracja żydowska „Mandragora”, „ParZona Cafe”, „Perłowa Pijalnia Piwa”, restauracja „16 Stołów”, restauracja „2 PI ER”, restauracja „Chapter One by Piotr Kwiatosz”, restauracja „EGO”, restauracja „The Olive”, „Trybunalska City Pub”. Do tego grona dołączyła kawiarnia i księgarnia „Między Słowami”, która zwyciężyła w głosowaniu internautów.

– Program Miejsce Inspiracji to jedna z wielu inicjatyw realizowanych przez Urząd Miasta Lublin, które na przestrzeni ostatnich lat znacząco wpłynęły na postrzeganie naszego miasta w kraju i za granicą. Cieszę się, że są tacy restauratorzy, których śmiało możemy nazwać ambasadorami Lublina. – podkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Dla lokali, które otrzymały tytuł, to nie jedyne prestiżowe wyróżnienie. Nowością obecnej edycji są atrakcyjne nagrody patronów: magazynu kulturalno-kulinarnego KUKBUK oraz marki Cydr Lubelski. Jedna z wyróżnionych restauracji, mieszcząca się na ostatniej kondygnacji gmachu Lubelskiego Centrum Konferencyjnego „2 PI ER”, może liczyć na reklamę w ogólnopolskim wydaniu „KUKBUK”. Kolejna edycja za dwa lata, bo przez taki czas wybrane lokale mogą posługiwać się tytułem „Miejsca Inspiracji”.

Emilia Kalwińska