Instytucje marszałka idą na Mickiewicza

Do końca roku część jednostek podległych marszałkowi województwa przeniesie się do budynku dawnego Nauczycielskiego Kolegium Językowego przy ul. Mickiewicza w Chełmie. Już funkcjonuje tam Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Z Lublina trafi tutaj także Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Urząd Marszałkowski, który jest właścicielem budynku przy Mickiewicza 37, chce go zagospodarować w całości i przenieść tam swoje jednostki funkcjonujące w Chełmie.

Kończy się remont budynku, do którego jeszcze w tym roku przeniosą się: Pracownia Terenowa w Chełmie Wojewódzkiego Biuro Geodezji, delegatura Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Filia Urzędu Marszałkowskiego, Rejon Dróg Wojewódzkich i ośrodek zamiejscowy w Chełmie Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Co ciekawe – do Chełma przejdzie także cały Lubelski Zespół Parków Krajobrazowych z Lublina, który będzie miał przy Mickiewicza swoją główną siedzibę.

– Poza funkcjonującym na parterze Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy budynek przez kilka lat stał pusty – mówi Zdzisław Szwed, członek zarządu województwa. – Zrobiliśmy gruntowny remont łącznie z wymianą tynków, instalacji, budową klatki schodowej i parkingiem i mamy nowoczesny obiekt. Chodziło o to, żeby interesanci mogli załatwiać sprawy w jednym miejscu w przyzwoitych warunkach. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here