Inwestycje w Rudzie-Hucie

Trwa inwestycyjna ofensywa w gminie Ruda-Huta. Na ostatniej sesji wójt informował o bliskim zakończeniu remontu zaplecza przy boisku, planowanej przeprowadzce GOPS i budowie kanalizacji w kilku miejscowościach.

W Rudzie-Hucie ruszyło. Obok głośnej, kończącej się właśnie przebudowy drogi powiatowej Okszów – Ruda-Huta, gmina realizuje, bądź zamierza wkrótce rozpocząć, kilka innych ważnych inwestycji. Mówił o tym na ubiegłotygodniowej sesji rady gminy wójt Kazimierz Smal.

– Miło mi poinformować radnych o tym, że dobiega końca remont zaplecza przy boisku w Rudzie-Hucie. Nowe szatnie już niedługo zostaną oddane do użytku. Trwa przerwa w rozgrywkach piłkarskich, ale niebawem nasz Hutnik wznowi treningi i mam nadzieję, że zawodnikom spodoba się odrestaurowane zaplecze – mówił wójt. K. Smal poinformował też o pracach nad przygotowaniem dokumentacji projektowej pod budowę kanalizacji.

– Chodzi o ul. Kościelną i Zieloną w Rudzie-Hucie, a także część miejscowości Ruda Opalin i Ruda Kolonia – kontynuował. Gmina przymierza się też do przeprowadzki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Chcemy przenieść Ośrodek do tej części budynku naszej szkoły w Rudzie-Hucie, w której działało gimnazjum. Pomieszczenia te stoją puste. Trwają uzgodnienia zasad przeprowadzki z sanepidem i strażą pożarną. Prace budowlane chcemy przeprowadzić w 2022 r. – stwierdził Smal.

Wójt zapewnił, że GOPS będzie miał oddzielne wejście, że działalność Ośrodka nie będzie kolidowała z działalnością szkoły. – Niestety, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie liczba dzieci w naszej gminie miałaby się znacznie zwiększyć. Oczywiście najlepiej by było, gdybyśmy mieli tylu uczniów w Szkole Podstawowej, by trzeba było zagospodarować sale po gimnazjum. Na to nie ma chyba jednak szans i nie jest to nasz lokalny problem, podobnie jest w całej Polsce. Małe miejscowości pustoszeją. Daj Boże, żeby rodziło się więcej dzieci – tłumaczył wójt Rudy-Huty. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here