Inwestycje z funduszu sołeckiego

W gminie Leśniowice ruszyły inwestycje realizowane z funduszy sołeckich. To remonty dróg, doposażanie świetlic. Na przedsięwzięcia te przeznaczono łącznie w tym roku ponad 350 tysięcy złotych.

Fundusz sołecki to wyodrębnione w budżecie gminy pieniądze przeznaczone na wykonanie przedsięwzięć w poszczególnych sołectwach, poprawiające warunki życia ich mieszkańców. We wrześniu ub.r. podczas zebrań wiejskich mieszkańcy wsi decydowali na co te pieniądze – rekordową w historii gminy Leśniowice kwotę 356 711,65 zł – będą wykorzystane w 2021 roku.

W większości mieszkańcy sołectw, przeznaczyli fundusz na remonty dróg, modernizację i doposażenie świetlic, zakup tablic informacyjnych. Mieszkańcy Kumowa Majorackiego przeznaczyli ponadto część funduszu na wsparcie OSP Leśniowice w ramach podziękowania za niesioną przez druhów pomoc.

– W lutym wyłoniliśmy wykonawcę na transport i wbudowanie kruszywa na poprawę dróg gminnych – mówi Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice. – Kruszywo systematycznie jest dowożone, a gdzie jest taka możliwość również wbudowywane. Z resztą musimy, niestety, poczekać na poprawę warunków atmosferycznych. W międzyczasie trwają remonty świetlic w Leśniowicach, Pliskowie i Poniatówce. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here