Jak bezpiecznie obstawiać zakłady online w Polsce

Polska to jeden z rynków bukmacherskich o największym potencjale w Europie. Jednak rynek ten uległ wielu zmianom, dlatego niezwykle ważne jest poznanie zasad, przepisów i czynników, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem bukmachera online. 

Szukaj licencjonowanych stron

Każdy bukmacher, który chce działać legalnie w Polsce, musi być spółką z o.o. i posiadać polską domenę, by w ogóle móc ubiegać się o wymagane zezwolenie. Ponadto uzyskanie licencji wiąże się z wieloma wydatkami, w tym z zabezpieczeniem finansowym i opłatami. Bukmacherzy muszą też płacić podatek, który wynosi 12% ich obrotu. 

Trzeba wiedzieć, że system podatkowy obejmuje również graczy. Jeśli więc rozpoczniesz grę u licencjonowanego bukmachera w Polsce, będziesz podlegał opodatkowaniu – 10% dla wygranych, które przekroczą 2 280 PLN.  

Wybierz stronę, która stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Założenie konta jest jednym z pierwszych kroków w dołączeniu do serwisu z zakładami online. Proces ten wiąże się z wprowadzaniem wrażliwych informacji, które muszą być chronione przed nieautoryzowanym dostępem.

Pamiętaj, że gdy firma jest skłonna zainwestować niemałe pieniądze na zdobycie licencji na prowadzenie działalności bukmacherskiej w Polsce, nie może sobie pozwolić na częstą utratę klientów. 

Wręcz przeciwnie, bukmacherzy chcą, aby ich baza klientów rosła szybko, udowadniając, że są najlepszą propozycją na rynku. Dzięki temu operatorzy inwestują w środki bezpieczeństwa, które w pełni chronią dane osobowe i finansowe graczy. To właśnie takie platformy powinny być kręgu Twojego zainteresowania podczas wyboru bukmachera. 

Bonusy to ważny czynnik

Kolejną rzeczą, którą bukmacherzy wykorzystują jako skuteczne narzędzie marketingowe i sprawdzoną receptę na rozwój biznesu, jest atrakcyjna oferta bonusowa. Przeprowadzając odpowiedni research, trafisz na strony opisujące legalnych bukmacherów z najlepszymi bonusami, gdzie znajdziesz zestawienie najciekawszych ofert. 

Większość bukmacherów oferuje bonusy powitalne. To oferta zarezerwowana dla nowych graczy i wymaga poznania zasad i warunków, by ustalić, w jakim terminie należy ją wykorzystać. 

Istnieją również różne promocje dla stałych klientów, a zakłady bukmacherskie oferują je w ramach nagród lojalnościowych. Jest to jeden z najlepszych sposobów, gdzie bukmacher może okazać uznanie tym, którzy korzystają z jego usług od dłuższego czasu. 

Jak postawić zakład i wypłacić wygraną

Polski rząd wystosował również surowe zasady i warunki dotyczące opcji wpłat i wypłat. Jednak w tym zakresie zainterweniowała Unia Europejska i dziś różne europejskie systemy płatności oferują swoje usługi polskim typerom. 

Zatem pierwszą rzeczą, którą należy ustalić przy wyborze bukmachera w Polsce, jest waluta rozliczeniowa. Istotnym elementem jest również sposób płatności. Na przykład tradycyjne opcje płatności, takie jak Visa i Mastercard, są dostępne u większości bukmacherów. 

Ponadto coraz więcej operatorów pozwala graczom na depozyt i wypłatę pieniędzy z jednego konta bukmacherskiego na drugie oraz wypłacanie wygranych za pomocą e-portfeli, takich jak Skrill i Neteller. PayPal jest również dość popularny ze względu na łatwość obsługi i bezpieczeństwo. 

Szybka obsługa klienta to duży plus

Obsługa klienta ma kluczowe znaczenie w każdej firmie, nie inaczej jest na rynku zakładów bukmacherskich. Pomimo najważniejszej rzeczy, która odróżnia zakłady online od stacjonarnych, czyli braku interakcji z człowiekiem, nadal chcesz mieć możliwość kontaktu z operatorem w momencie, gdy pojawi się jakiś problem.

Większość bukmacherów oferuje wsparcie techniczne w różnych językach takich jak angielski, niemiecki czy polski. Jednak ci bukmacherzy, którzy chcą budować długotrwałe relacje ze swoimi klientami, zatrudniają polskich konsultantów, dostępnych przez różne kanały komunikacji, w tym dedykowane numery telefonów, e-mail czy czat na żywo. 

Czy zakłady bukmacherskie są legalne w Polsce?

Tak, zakłady sportowe to jedna z najpopularniejszych rozrywek wśród pełnoletnich Polaków. Jednak historia legalności hazardu w tym kraju zmieniała na przestrzeni lat. 

Wprawdzie w latach 80. i 90. kraj ten był dość liberalny w kwestii hazardu, to jednak Ustawa o grach hazardowych, która została wprowadzona w życie w 2009 roku i zmodyfikowana kilkoma poprawkami w 2011 i 2016 roku, zakazała jakiegokolwiek rodzaju hazardu online z wyjątkiem zakładów sportowych. 

Nowy zestaw zasad był trudny do ogarnięcia dla wielu bukmacherów. Oprócz uzyskania licencji wydawanej przez państwo bukmacherzy musieli przestrzegać surowego systemu podatkowego. Nowe ramy prawne sprawiły, że operatorzy oferują niższe kursy na różne wydarzenia sportowe i „zmusiły” graczy do szukania międzynarodowych stron, które zapewniają nieopodatkowane zakłady. 

Mimo to rynek zakładów bukmacherskich wciąż się rozwija, bo pojawia się coraz więcej firm oferujących swoje usługi pełnoletnim typerom, a następstwem tego jest niebanalny przychód rzędu ponad miliarda euro. 

Gdyby ktoś zapytał, co sprawia, że zakłady online są tak atrakcyjne, większość z nas odpowiedziałaby podobnie – to wszystko przez to, że są ekscytujące, sprawiają frajdę i są wygodne. Jednak żadna z tych cech nie jest najważniejsza, bo kluczowym priorytetem numer jeden jest i zawsze będzie bezpieczeństwo.

Materiał partnera