Jantar w podłodze

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku ujawnili w samochodzie dostawczym ponad 17 kg bursztynu. 42-letni Ukrainiec przyznał się do próby przemytu.


Dostawczy volkswagen wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku podczas kontroli prześwietlili go na urządzeniu RTG. Obraz uzyskany z przeskanowania skłonił celników do szczegółowej rewizji, w wyniku której, w specjalnie przerobionej podłodze dostawczaka, ujawnili 17,1 kg nieobrobionych brył bursztynu. Kierujący pojazdem – 42-letni Ukrainiec – przyznał się do próby przemytu bursztynu.

Tłumaczył, że kupiony na rynku w Kowlu bursztyn chciał sprzedać w Polsce. Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karne skarbowe. Jantar i specjalnie przerobiony pojazd zostały zajęte. Celnicy przypominają, że legalny przywóz bursztynu jest możliwy po dokonaniu zgłoszenia celnego i uiszczeniu należności przywozowych. Informują, że w tym roku na granicy w województwie lubelskim zatrzymano blisko 63 kg bursztynu. (opr. mo, fot. KAS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here