Jedna prezes, dwie spółki

Katarzyna Hapońska-Gajewska ma być tymczasowym prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Jednocześnie ma dalej zarządzać Przedsiębiorstwem Usług Mieszkaniowych.

Z końcem lipca br. ze stanowiska prezesa MPRD zrezygnował Andrzej Serafin. Do spółki trafił w grudniu 2018 r. Miał rekomendację od radnego Mirosława Czecha. Obaj znają się z pracy w Rejonie Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie.

Serafin nie sprawdził się jednak na stanowisku prezesa znajdującej się w poważnych tarapatach spółki. Nie wyciągnął jej z długów. Najwyraźniej widząc, że nie da rady wyciągnąć MPRD z problemów finansowych, przystąpił do konkursu na dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Hrubieszowie i go wygrał. W połowie sierpnia br. objął stanowisko.

Spółką, po rezygnacji Serafina z funkcji prezesa, zarządzają prokurenci Zbigniew Potocki i Krzysztof Skibiński. Jak dowiedzieliśmy się, niebawem MPRD będzie miało jednak nowy zarząd. Funkcję tymczasowego prezesa ma objąć Katarzyna Hapońska-Gajewska, która od blisko półtora roku zarządza Przedsiębiorstwem Usług Mieszkaniowych. Pani prezes ma na razie kierować obiema spółkami.

Zadaniem Hapońskiej-Gajewskiej będzie wyciągnięcie MPRD z problemów finansowych. Wiadomo jednak, że bez pomocy właściciela, czyli miasta będzie to mało możliwe. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here