Jednego dnia zarobił trzy mandaty i stracił prawko

W historii krasnostawskiej drogówki to chyba rekord. Jednego dnia policjanci dwukrotnie zatrzymali tego samego kierowcę za przekroczenie prędkości w sumie o 135 km/h i złamanie zakazu wyprzedzania. 38-letni Ukrainiec dostał trzy mandaty na kwotę 6,5 tys. zł i pożegnał się z prawem jazdy.

Do pierwszego zatrzymania doszło w Łopienniku Nadrzecznym (gmina Łopiennik Górny) na drodze krajowej numer 17. Kierowca toyoty Land Cruiser pędził 135 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Złamał także zakaz wyprzedzania. Wysoki mandat niczego go jednak nie nauczył.

Tego samego dnia w Wólce Kraśniczyńskiej (gmina Kraśniczyn) 38-latka zatrzymał kolejny patrol krasnostawskiej drogówki. – Tym razem mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h, jadąc 110 km/h w obszarze zabudowanym – informuje aspirant Jolanta Babicz z KPP w Krasnymstawie. – Otrzymał mandat karny w tak zwanej recydywie, czyli zamiast 1500 zł musiał zapłacić 3000 zł – dodaje.

W sumie obywatela Ukrainy ukarano tego dnia trzema mandatami na łączną kwotę 6,5 tys. zł. 38-latek stracił też prawo jazdy. Policja apeluje o zdrowy rozsądek i o stosowanie się do przepisów. – Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych – podkreśla J. Babicz. (kg)