Jedynka na piątkę z plusem

Drużyna Jedynki, lider mistrzostw Lublina! Zespół złożony z byłych uczniów Gimnazjum nr 1 z ulicy Kunickiego pozuje do zdjęcia z Mariuszem Żyszkiewiczem, ich byłym nauczycielem wychowania fizycznego

Rozpoczęły się XXVIII Mistrzostwa Lublina w halowej piłce nożnej, organizowane przez Ognisko TKKF Omega. Już w pierwszej serii nie zabrakło niespodzianek!


W meczu otwarcia broniąca tytułu ekipa Brak Tlenu przegrała aż 1:5 z Osadą, a AleTaxi, jeden z faworytów do zdobycia mistrzostw, uległ po zaciętej walce debiutującej w rozgrywkach Jedynce. Zespół złożony z byłych uczniów Gimnazjum nr 1 z ulicy Kunickiego udowodnił, że wygrana nad taksówkarzami nie była dziełem jednak przypadku.  Pokonał także 2:1 Prusaki oraz 7:3 WP WO Omegę i z kompletem punktów przewodzi w tabeli mistrzostw.

Piłkarzem 1. serii został Kacper Kamiński z Jedynki, który w trzech spotkaniach zdobył dla swojego zespołu aż 7 goli i prowadzi w klasyfikacji najlepszych snajperów.

– Te mistrzostwa będą miały swoją moc. Jedynka świetną grą pokazała, że nie lęka się najlepszych, co wróży nam wielkie emocje – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator mistrzostw Lublina w halowej piłce nożnej.

Honorowy patronat nad rozgrywkami objął Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Medialnie organizatorów (już po raz 14!) wspiera nasza redakcja.

Osada – Brak Tlenu 5:1
Bramki: 1 Jakub Twardzik 3, Paweł Mitura, Grzegorz Sternik – Robert Drozd

Brak Tlenu – Omega 7:1
Bramki: Robert Drozd 3, Piotr Kwiatkowski 2, Tomasz Dejneka, Michał Młynarczyk – Dawid Adamczyk.

Prusaki – Jedynka 1:2
Bramki: Krzysztof Kosowski – Kacper Kamiński 2.

WP WO Omega – Jedynka 3:7
Bramki: Rafał Miroński, Robert Dankiewicz, Bartosz Tokarski – Kacper Kamiński 4, Jarosław Mazur, Damian Król, Daniel Pawłowski.

Osada – Omega 9:3
Bramki: Kamil Błaszczak, Kacper Tokarski, Adrian Głowacki – Paweł Mitura 4, Rafał Mitura 2, Jakub Twardzik 2, Adrian Zalewski.

Prusaki – AleTaxi 0:7
Bramki: Sebastian Król 5, Michał Rycerz, Tomasz Bronikowski.

AleTaxi – Jedynka 2:5
Bramki: Sebastian Król, Mateusz Siedlecki – Kacper Pytka 2, Kacper Kamiński, Grzegorz Martyna.

WP WO Omega – Omega 2:7
Bramki: Rafał Miroński, Robert Dankiewicz, Bartosz Tokarski – Dawid Adamczyk 3, Kacper Tokarski 2, Adrian Głowacki, Bartosz Grabowiec.

1. Jedynka 3 9 14-6
2. Osada 2 6 14-4
3. AleTaxi 2 3 9-5
4. Brak Tlenu 2 3 8-6
5. Omega 3 3 11-18
6. Prusaki 2 0 1-9
7. WP WO Omega 2 0 5-14
8. Spiżarnia – – —–

Najlepsi strzelcy

7 goli – Kacper Kamiński (Jedynka)
6 – Sebastian Król (AleTaxi)
5 – Jakub Twardzik i Paweł Mitura (Osada)
4 – Dawid Adamczyk (Omega)