Jeśli znajdą wykonawcę

Na remont ulicy Kalinowszczyzna ratusz zarezerwował 14 mln złotych. Czy to wystarczy, by znaleźć wykonawcę?

Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Kalinowszczyzna. – To doskonała wiadomość. Długo czekaliśmy na ten moment – mówi Adam Osiński, przewodniczący zarządu dzielnicy. Prace mają też objąć sąsiednie ulice.


Starania mieszkańców o przebudowę ul. Kalinowszczyzna trwały kilkanaście lat. – Jej stan pozostawia wiele do życzenia przede wszystkim ze względu na nierówną nawierzchnię. Bardzo mocno zabiegaliśmy o ten remont. Mamy tylko nadzieję, że uda się sprawnie wyłonić wykonawcę inwestycji – dodaje Osiński, nawiązując do rosnących cen na rynku budowlanym. Od pewnego czasu spekuluje się np., że unieważniony zostanie przetarg na przebudowę Alei Racławickich. Firmy zażyczyły sobie dużo wyższych kwot aniżeli planował wydać ratusz.

Na ul. Kalinowszczyzna drogowcy zajmą się nie tylko wymianą nawierzchni. W planach są też m.in.: przebudowa skrzyżowań, przebudowa i budowa zjazdów na posesji przebudowa i budowa chodników, budowa zatok postojowych czy przebudowa i budowa zatok autobusowych. Roboty mają też objąć fragmenty pobliskich ulic: Tatarskiej, Wołyńskiej, Andersa i Lwowskiej.

Wykonawcy mogą się zgłaszać do piątku, 21 września. Prace mają się zakończyć w czerwcu 2020 roku.

Grzegorz Rekiel