Jest nadwyżka, można robić

Dzięki pozyskiwaniu rządowych dotacji na remonty i dzięki wsparciu gmin powiat chełmski ma sporą nadwyżkę operacyjną, która pozwala na kolejne inwestycje. Dobrą kondycją powiatu na tle innych z województwa lubelskiego starosta pochwalił się radnym podczas ostatniej sesji.

Wśród powiatów województwa lubelskiego chełmski zajmuje drugie miejsce pod względem wysokości nadwyżki operacyjnej. Co prawda nie jest to żaden oficjalny ranking, ale i tak starosta nie omieszkał się tym pochwalić radnym.

– Wynik operacyjny to podstawowy wskaźnik, który świadczy o kondycji finansowej samorządu – mówił. – Dla nas to powód do dumy. Mamy 15,4 mln zł nadwyżki i tylko powiat lubelski stoi wyżej. Oczywiście nie ma co się dziwić, bo to powiat okalający Lublin, z szeregiem inwestycji i zakładami pracy.

Deniszczuk przyznał, że ta „dobra kondycja” możliwa była dzięki współpracy m.in. z samorządami gminnymi, które biorą na siebie część kosztów związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej a potem remontami i budowaniem dróg. A dzięki nadwyżce możliwe będą kolejne inwestycje. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here